چوب راش چیست ؟

چوب راش چیست ؟

راش یکی از پرمصرف ترین چوب ها در طول تاریخ است. اگرچه همیشه رقابت خاصی با بلوط وجود داشته است، اما به دلیل شباهت در خواص، چوب راش تا به امروز به عنوان یکی از ماندگارترین چوب ها برای ساخت انواع مبلمان باقی مانده است.

راش که به خاطر رنگ های روشن و عملکرد عالی در برابر انواع پوشش ها شناخته می شود، چوبی سخت، سنگین و برگی است. سختی آن به حدی است که قبلاً قبل از معرفی چدن از آن در معدن برای ساخت ریل استفاده می شد. در قرن ۱۸ و ۱۹ نیز در زمینه کابینت سازی برای ساخت مبلمان، کف، در یا حتی کاسه مورد استقبال قرار گرفت.

انواع راش
دو نوع راش عمدتاً به بازار عرضه می شود:

اروپایی (Fagus sylvatica)
آمریکایی (Fagus grandifolia).
در این مقاله به نوع اول راش می پردازیم.

به طور کلی، راش اروپایی خواص بهتری دارد: چگالی آن تا حدودی کمتر است، اما مقاومت بیشتری دارد و خواص کشسانی و مکانیکی بهتری دارد. همچنین کمی تیره تر است.

رنگ چوب راش چیست؟

چوب راش چوبی است سبک، حتی مایل به سفید و بسیار همگن. چوب طبیعی راش با گذشت زمان رنگ زرد متمایل به قرمز خاصی به خود می گیرد، اما هنوز کاملاً سبک است. بسیار متداول است که آن را تحت یک فرآیند تبخیر قرار می دهیم که باعث تیره شدن آن می شود و به رنگ های قرمز مایل به نارنجی می رسد. این همان چیزی است که به چوب راش تبخیر شده معروف است و عجیب است که بسیاری از مردم فکر می کنند این رنگ طبیعی راش است.

موارد استفاده از چوب راش: درب های ساختمانی نجاری و نازک کاری داخلی. درها، سکوها، فریزها، قالب‌ها، پله‌ها، پوشش‌ها. مبلمان Rustin و مبلمان مدولار، از آشپزخانه تا قفسه کتاب مبلمان داخلی (صندلی حصیری، صندلی راحتی، مبل، قفسه) پانل، روکش و تخته سه لا صنعتی. ابزارهای مختلف مانند دستگیره، گاوآهن، گاری. چوب راش اغلب به عنوان چوب روکش استفاده می شود و همچنین اغلب برای ساخت تخته سه لا استفاده می شود. به دلیل مزایای فراوان در کابینت سازی و نجاری کاربرد فراوانی دارد. کالاهای ورزشی، مانند راکت تنیس، چوب بیسبال، یا ساخت و ساز داربست سالن بدنسازی در این چوب. آلات موسیقی اسباب بازی و ساخت چوبی برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *